Hitbox nawiązuje współpracę z klubem piłkarskim VfL Wolfsburg

Jeżeli ktoś jeszcze nie uważa e-sportu za prawdziwie popularną część życia dla wielu ludzi na całym świecie, to teraz się to zmieni. VfL Wolfsburg – pierwszy na świecie klub sportowy, którego gracze biorą udział również w rozgrywkach e-sportowych oraz Hitbox – firma oferująca usługę streamowania wirtualnych rozgrywek w najlepszej dostępnej jakości, połączyły siły. Ten moment stanowi ogromną zmianę dla środowiska graczy oraz entuzjastów piłki nożnej.

Dzięki współpracy Hitboxa oraz VfL Wolfsburg, fani gry FIFA 16 będą mogli co czwartek oglądać streamy prowadzone przez dwóch najlepszych graczy na świecie – Benedikta ‘SaLz0ra’ Saltzera oraz Davida ‘DaveBtw’ Bythewaya. Zaangażowanie VfL Wolfsburg oraz jego graczy FIFY 16 pozwoli połączyć entuzjastów e-sportu, piłki nożnej oraz wspomnianej gry w unikalny, interaktywny sposób.
 
VfL Wolfsburg, jeden z największych i najlepszych klubów futbolowych, trafił na pierwsze strony gazet zeszłego lata, gdy podpisał pierwszy kontrakt z e-sportowcem, Benediktem „SaLz0rem” Saltzerem. Dzięki temu, klub mógł przystąpić do rozgrywek e-sportowych w grze FIFA 16. Do Saltzera dołączył niedługo później David „DaveBtw” Bytheway, przez co VfL Wolfsburg kontynuuje swoje innowacyjne podejście do sportu. 

Popularność FIFA 16 jest niepodważalna – miliony graczy na całym świecie rozegrały 326 milionów meczów (1.5 miliarda godzin) w ciągu zaledwie 16 pierwszych dni po premierze gry. Wspomniane cotygodniowe streamy VfL Wolfsburg pozwolą fanom oglądać w akcji SaLz0ra i DaveBtw na oficjalnym kanale klubu lub na kanałach graczy na Hitboxie:

  • Beat the Pro: pojedynek z pro-graczami FIFA to szansa na wygranie ekskluzywnej koszulki e-sportowej VfL Wolfsburg. 
  • Classic FIFA Stream: oglądaj rozgrywki graczy podczas ich przygotowań do nadchodzących eventów oraz turniejów.
  • FIFA Ultimate Team: bądź świadkiem tworzenia przez tych dwóch graczy własnej, wymarzonej drużyny. 
  • Become a Pro: pozwól pro-graczom nauczyć Cię jak dobrać najlepszą taktykę i jak lepiej grać.

Martin Klimscha, CEO i współzałożyciel Hitboxa, a prywatnie fan VfL Wolfsburg oraz piłki nożnej, jest zachwycony podjęciem współpracy z niemieckim klubem:

Jesteśmy podekscytowani umową z VfL Wolfsburg, która pozwali nam wnieść do Hitbox’a mnóstwo unikalnej zawartości dla fanów FIFA 16 oraz związanej z nią części świata e-sportowego. Pozwoli to także naszej usłudze zająć ważne miejsce w procesie rozwijania popularności gry oraz samego klubu. W zamian za to VfL Wolfsburg zyskał szansę, aby dwóch jego graczy zdobyło większą ilość fanów, a także możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi, jak i z całą społecznością, dzięki najbardziej zaawansowanej plaftormie streamingowej.

Najważniejsze jest to, że VfL Wolfsburg oraz Hitbox mają wspólny cel – wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na skalę całej branży. Ostatniego lata, niemiecki klub sportowy wywołał sporo zamieszania przez podpisanie kontraktu z e-sportowcem oficjalnie związanym z grą FIFA 16. Był to krok, dzięki któremu VfL Wolfsburg wszedł do świata e-sportu jako pierwszy klub sportowy w historii. To niesamowite!

Oficjalne streamy VfL Wolfsburg z gry FIFA 16 będą odbywały się co czwartek o godzinie 19:00 (18:00 CET) na następujących kanałach:

źródło: informacje prasowe