Highrisers – miejski survival z kampanią na Kickstarterze

Zespół Solar Powered Games poinformował o rozpoczęciu kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter dla ich nowego projektu – Highrisers.

high

Dzięki zbiórce twórcy pragną przyspieszyć wydanie tej fabularnej gry z gatunku survival, osadzonej w miejskiej scenerii, oraz dodać do niej dodatkową zawartość. Kampania zakończy się sukcesem w momencie, gdy w ciągu czterech najbliższych tygodni uda się zgromadzić kwotę 50 000 euro. Ponadto, fani gry mogą wesprzeć Highrisers swoim głosem na Steam Greenlight. Planowana data wydania tytułu na PC to jesień 2017 roku.

highrisers_screenshot_dawn

W Highrisers gracze w postapokaliptycznej metropolii walczą o przetrwanie czterech, kierowanych przez nich, postaci. Panoramę miasta tworzą gigantyczne wieżowce, w których drużyna będzie zmuszona do poszukiwania zasobów niezbędnych do zapewnienia im przetrwania. Im głębiej w dół olbrzymich budynków, tym bardziej niebezpieczna staje się ich eksploracja – w mroku czają się potwory, żerujące na ocalałych ludziach. W ciągu dnia gracze muszą również pilnować upływającego czasu i przygotować się do zmroku, bo to wtedy właśnie potwory z podziemi wdzierają się na polowanie na wyższe piętra.

highrisers_screenshot_battleintherain

Wszystkie grywalne postaci posiadają unikalne zdolności, które mogą być rozwijane i modyfikowane za pośrednictwem rozległego drzewka umiejętności. Apokaliptyczna przygoda rozgrywa się w fascynującym, ponurym, 16-bitowym pikselowym świecie, gdzie gracze wykorzystują swoje umiejętności do walki z wrogami i zbierania surowców, z których wytwarzają niezbędne do przetrwania wyposażenie. Gra pozwala im na używanie szerokiej gamy zróżnicowanej broni, leków oraz narzędzi.

highrisers_screenshot_defense_2

Wraz z rozwojem postaci wzrasta ich siła oraz umiejętności, dzięki czemu mogą odwiedzać coraz niższe poziomy wieżowców. A kiedy nadejdzie właściwy moment, dzięki połatanemu helikopterowi, mogą przenieść się na kolejny wieżowiec, przybliżając tym samym ich ostateczny cel – ucieczkę z postapokaliptycznego świata.

źródło: informacje prasowe / Kool Things