Halo i klocki – skasowany exclusive Microsoftu

Co jakiś czas dowiadujemy się o skasowanych projektach gier. Po kilku latach byli twórcy ujawniają czym gry miały być i zazwyczaj prezentują, na jakim etapie produkcji dany tytuł się znajdował. Dzisiaj o Halo.

Halo to niezaprzeczalny hit jeśli chodzi o rynek amerykański. Miliony sprzedanych kopi dobitnie pokazuje jak mocna jest ta ekskluzywna marka Microsoftu. I chociaż u nas seria nie jest tak popularna jak chociażby za naszą zachodnią granicą to i tak znajdą się osoby, którym na wieść o nowej grze zrobi się ciepło.

I tak by było około 2013 roku kiedy to miała pojawić się gra z wspomnianej serii. Jednakże w odróżnieniu od pozostałych gier ta zawierałaby klocki Mega Bloks. Wyraźnie widać, że produkcja ta inspirowana była grami z serii Lego jeśli chodzi o sam design, ale za to pozostała cześć rozgrywki to już inna sprawa. Tytuł tworzony był przez N-Space – firmę zamkniętą w marcu 2016 znaną głownie z produkcji przeznaczonych na sprzęty od Nintendo. Tym razem jednak docelową platformą był Xbox 360.

Samą grę możecie zobaczyć na poniższym filmiku: