GTFO w Early Access jeszcze w tym roku! Garść informacji o rozgrywce

GTFO jest grą akcji/FPS w klimacie grozy, w której gracz przemierzać będzie przerażający podziemny kompleks. Tytuł mocno skupia się na kooperacji. By przetrwać, czteroosobowa drużyna będzie musiała pozostać w stałym kontakcie i optymalizować obracanie zasobami takimi jak chociażby amunicja, która ma być uznawana za towar luksusowy.

Antagonistą jest tajemniczy „naczelnik”.

Kierowani przez nas członkowie grupy są jego niewolnikami, a ten zleca im różne zadania na terenie kompleksu. Zlecenia są reprezentowane poprzez The Rundown, czyli menu, które jest wyświetlane podczas uruchamiania GTFO. Im głębiej drużyna zapuści się wgłąb kompleksu tym trudniej będzie. Zmieniać się będzie środowisko, populacja potworów i inne warunki.

Tym, co czyni The Rundown wyjątkową i ekscytującą koncepcją, jest upływający czas.

Po jego upływie cały Rundown i jego cele zostaną zastąpione nowymi. Taki system ma zapewnić stałą dynamikę tytułu i brak rutyny. Dodatkowo stali gracze będą mięli stały powód do powrotu do gry.

GTFO zostanie wydane w Early Access najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, a jego sugerowana cena wynosi 34,99 USD.

Zanim to nastąpi, twórcy przeprowadzą testy beta wersji Early Access gry. Do testów może dołączyć każdy, rejestrując się na stronie www.gtfothegame.com.

„Faza Early Access GTFO będzie ekscytująca – przetestujemy w niej koncepcję The Rundown: ile wypraw powinno być uwzględnionych, jak długo powinny trwać, jakie doświadczenia generuje każda z nich itp. Będzie to okres prób i eksperymentów, które naszym zdaniem będą bardzo interesujące dla zagorzałych fanów gier kooperacyjnych, którzy również chcą ściśle śledzić rozwój produkcji”, powiedział Ulf Andersson, założyciel 10 Chambers Collective.

Już teraz można dodać GTFO do listy życzeń na Steamie! Śledzić produkcję można również na TwitterzeDiscordzieYouTube i Facebooku.