Good Game Brewery – piwa rzemieślnicze stworzone z myślą o graczach

Good Game Brewery przedstawia serię piw rzemieślniczych, powstałych z myślą o graczach i fanach e-sportowych zmagań. Ich nazwy nawiązują do najpopularniejszych gatunków gier – FPS-ów, RPG-ów, MOBA.

Good Game Brewery oferuje cztery różne piwa, z których każde reprezentuje inny styl.

Clutchmeister, którego nazwa nawiązuje do popularnych shooterów jak np. Counter-Strike: Global Offensive, to klasyczny pils o wyraźnej goryczce w smaku, Runiczny Młot jest ciemnym pszenicznym dunkelweizenem, Battle Royal charakteryzuje się mocno chmielowym aromatem typowym dla american pale ale, a Mid or Feed  reprezentuje styl pale ale. Piwo powstaje we współpracy z Browarem Perun, który posiada wieloletnie doświadczenie w warzeniu „craftów”, aby zapewnić jego najwyższą jakość. W planach Good Game Brewery są już kolejne piwa w nowych stylach, które regularnie będą pojawiać się na sklepowych półkach.

Jak przystało na piwo dla graczy, Good Game Brewery wspiera inicjatywy związane z gamingiem i e-sportem.

Marka jest głównym sponsorem zbliżającej się imprezy East Games United 2018 w Białymstoku, podczas której odbędzie się turniej CS:GO z pulą nagród sięgającą 15 000 złotych. Pierwsze kwalifikacje do turnieju ruszą już podczas Poznań Game Arena 2018. Na stoisku marki OPTIMUS i Thrustmaster zostanie zorganizowany turniej eliminacyjny pod nazwą – ROAD TO EGU by Good Game Brewery. Zwycięzcy, poza zagwarantowaniem sobie udziału w finałach w Białymstoku, zgarną gadżety i nagrody rzeczowe.

Wydarzeniem towarzyszącym PGA będzie impreza Good Game Brewery Party w poznańskiej Cybermachinie, która odbędzie się 12 października, w piątek. W lokalu gracze zakupią piwo ze specjalną zniżką. Good Game Brewery Party będzie również partnerem oficjalnego VIP Party Poznań Game Arena 2018.

Wszystkie osoby związane z Good Game Brewery wywodzą się z e-sportu.

Cześć z nich przez wiele lat grała w różnych zespołach, a w swojej obecnej pracy codziennie mają styczność z gamingiem. Twórcy marki Good Game Brewery wierzą, że dzięki zaangażowaniu polskiej społeczności, która potrafi docenić dobry produkt, będą mogli z powodzeniem rozwijać pierwszą stałą markę piw dla graczy. Chcą oddać głos polskim graczom i wspierać ich oddolne inicjatywy, aby stali się współtwórcami sukcesów polskiego gamingu. Twórcy piwa w swoich planach mają m.in. specjalną ligę e-sportową zrzeszającą polskie puby gamingowe, których reprezentanci powalczą o cenne nagrody, a także otwarcie akademii e-sportowej dla utalentowanych graczy pod patronatem Good Game Brewery.

Piwa z serii Good Game Brewery są dostępne są do nabycia w pubach gamingowych oraz w sklepach z piwami rzemieślniczymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakówie, Gdańsku, Poznaniu i Toruniu.

źródło: informacje prasowe