Gogle VR od Lenovo! Dobra jakość za małe pieniądze?

Firma Lenovo dołączyła do pociągu VR. W roku 2017 powinniśmy mieć możliwość zakupu nowej zabawki od tej chińskiej firmy.

Niespodziewanie Lenovo zaprezentowało swój zestaw VR. Można by sądzić, że będzie on zbliżony specyfikacją do aktualnych produktów na rynku. Okazuje się jednak, że zaprezentowany sprzęt może pochwalić się specyfikacją lepszą od HTC Vive. Zapowiadana rozdzielczość paneli OLED to 1440 x 1440 pikseli na jedno oko. Dodatkowo urządzenie ma być tak samo wygodne jak gogle od Sony – PlayStation VR. Wszystko to za sprawą zbliżonej konstrukcji urządzenia.

Ale to nie wszystko. Urządzenie to, ma należeć do projektu Microsoftu – Holographic. Jego celem jest stworzenie spójnej platformy dla systemu Windows – tak, aby obsługa komputera w trybie VR nie sprawiała żadnych problemów i godnie zastępowała monitory. Oprócz tego, z przodu urządzenia zauważyć można dwie kamery. Do czego będą mogły służyć? Prawdopodobnie do śledzenia naszego ruchu lub czegoś co niektórzy uważają za przyszłość – Rozszerzonej Rzeczywistości.

Pozytywnym zaskoczeniem jest również cena urządzenia. Aktualnie producent nie podaje dokładnej wartości, ale ma być to przedział 300-400$ co jest bardzo atrakcyjną ofertą.