Gitara, opowieści i droga w nieznane – dziś premiera Where the Water Tastes Like Wine

Where the Water Tastes Like Wine stworzone przez Dim Bulb Games and Serenity Forge i wydane przez Good Shepherd Entertainment świętuje swoją premierę na Winows PC, Linuksie i komputerach Mac. Inspirowany amerykańskim folkiem tytuł pozwala przemierzać Stany Zjednoczone, zbierać niezwykłe historie i wymieniać się nimi z barwnymi postaciami podczas tułaczki. Gra jest dostępna na platformach Steam i GOG w cenie 71,99 zł z 15% premierową zniżką, która będzie aktywna do 7 marca.

Where the Water Tastes Like Wine to swoista antologia opowiadań inspirowana amerykańskim folkiem i okresem Wielkiego kryzysu. Główny bohater gry zostaje skazany na tułaczkę po Stanach Zjednoczonych, w której trakcie spotka wiele nietuzinkowych postaci. Siedząc z nimi przy ognisku będzie wymieniać się historiami zebranymi i zasłyszanymi po drodze. Ta surrealistyczna podróż do serca amerykańskiej przeszłości została przedstawiona na niezwykłych ilustracjach Kellana Jetta oraz Serenity Forge i łączy w sobie grafiki dwuwymiarowe z eksploracją trójwymiarowej mapy Stanów.

Gracze mogą zakupić Where the Water Tastes Like Wine także w wydaniu specjalnym „Wayfarer Edition”, które zawiera pełną wersję gry, cyfrową wersję wyjątkowej ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Ryana Ike’a oraz cyfrowy artbook, w cenie 97,18 zł. Dodatkowo pod flagą Laced Records zostanie wydana edycja limitowana muzyki z the Water Tastes Like Wine na winylu, która będzie zawierać także kod na grę oraz cyfrową wersję albumu. Płytę można zamówić już teraz w cenie 35USD na oficjalnej stronie Laced Records.

W grze można usłyszeć wybitną obsadę aktorską, która tchnęła życie w postacie i opowiadane przez nie historie. W obsadzie znalazł się legendarny muzyk Sting, Dave Fennoy znany z pierwszej odsłony The Walking Dead: A Telltale Games Series, Cissy Jones (Firewatch), Kimberly Brooks (Mass Effect) i inni.

źródło: informacje prasowe