Games with Gold- Sierpień 2017

Slime rancher- XONE (od 01.08.2017) – To sandbox studia Monomi Park w którym wcielimy się w Beatrix Labeau – Farmerki udającej się na Daleką Prerię znajdującą się tysiąc lat świetlnych od Ziemi. Celem podróży jest założenie farmy tytułowych szlamów i zbicia na nich prawdziwej fortuny.

Mechanicznie gra prezentuje widok z pierwszej osoby, a podstawowym zadaniem jest opieka nad wspomnianymi żelkami dzięki narzędziu zwanemu Vacpack czyli coś na kształt broni potrafiące zasysać i odpychać pomniejsze elementy świata. W przerwie od opieki nad szlamami można oddać się eksploracji świata.

Bayonetta- X360 (od 01.08.2017) – Tego tytułu pewnie nie trzeba nikomu przedstawiać, ale mimo wszystko muszę krótko opisać z czym mamy do czynienia. Bayonetta to slasher z rozbudowanym systemem walki i dobrą fabułą. Tytułowa wiedźma walczy z wysłannikami niebios zagrażającymi ludzkości. Producentem gry jest PlatinumGames, a w tworzenie produkcji zamieszany był sam Hideki Kamiya- człowiek od Resident Evil oraz Devil May Cry. Na Metacritic tytuł zgarnął 90 punktów.

Trials Fusion- XONE (od 16.08.2017) – Motocyklowa zręcznościówka od Redlynx Ltd. Zadaniem gracza jest wykonywanie akrobacji na specjalnym torze przeszkód, ponad to trzeba dojechać bezpiecznie do mety, a każda akrobacja jest punktowana. Dlatego trzeba podnosić swoje umiejętności poprzez trenowanie kolejnych serii tricków i akrobacji. Trials Fusion jest czwartą odsłoną serii i została pokochana przez graczy na całym świecie, a na Metacritic gra dostała 80 punktów.

Red Faction Armageddon- X360 (od 16.08.2017) – Trzecioosobowa, futurystyczna strzelanina stworzona przez studio Volition. Gra jest kontynuacją RF Guerrilla. Gracz musi zmierzyć się z rasą obcych na marsie zanim został on skolonizowany. Gra znana jest z destrukcji otoczenia, dzięki potężnemu arsenałowi narzędzi dane nam jest zniekształcić każdy element mapy i zniszczyć każdą infrastrukturę. W tej części twórcy odeszli od formuły otwartego świata na rzecz liniowej opowieści skupiającej gracza na historii, a nie eksploracji. Na Metacritic produkcja dostała 71 punktów.