Druga edycja Game Music Festival we Wrocławiu odbędzie się 18-19 października 2019

Nadciąga druga edycja wrocławskiego Game Music Festival, który w tym roku odbędzie się w dniach 18-19 października 2019. Na prestiżowej scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków, a widownia będzie miała okazję uronić łzę do swoich ulubionych utworów w profesjonalnym wykonaniu na światowym poziomie. Organizatorem festiwalu jest serwis Gamemusic.

Zainteresowanie debiutancką odsłoną festiwalu przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Festiwal zebrał wyrazy uznania od prasy oraz miłośników elektronicznej rozrywki. Fani gier wyraźnie doceniają piękne melodie, kojarzące się im z najbardziej wzruszającymi, budującymi lub emocjonującymi scenami z ukochanych, interaktywnych historii. Game Music Festival zgromadził w zeszłym roku ponad 5 tysięcy uczestników, którzy w wielkim skupieniu przeżywali dawne emocje na nowo, poruszeni odgrywanymi na scenie melodiami.

Tegoroczna edycja Game Music Festival to 3 koncerty.

Pierwszy z nich – The Symphony of the Desert – zabierze słuchaczy na duchowe pustkowia, gdzie uczestnicy będą mogli odnaleźć swoje „ja” wśród efemerycznych brzmień napisanych dla takich dzieł sztuki jak Journey i Abzu. Subtelność dwóch pierwszych produkcji zostanie zręcznie wymieszana z surową, lodowatą wręcz melodią The Banner Saga. Ich wspólnym mianownikiem jest wybitny, lubujący się w delikatnych i przemijających dźwiękach kompozytor – Austin Wintory. W podróż po pustkowiach zabierze nas Sound Factory Orchestra pod batutą Roberta Kurdybachy, znana z zeszłorocznego występu nawiązującego do Ori and the Blind Forest.

Minimalizm i ulotność, potęga i monumentalizm – to motywy przewodnie drugiego z koncertów, zatytułowanego The Symphony of the Colossus, podczas którego dane nam będzie usłyszeć muzykę z trzech ponadczasowych gier: ICO, Shadow of the Colossus i The Last Guardian. Przy tych utworach aż trudno utrzymać serce w ryzach, gdyż gry autorstwa studia Team ICO zawsze poruszają, zaskakują nieoczywistością i pozwalają zastanowić się nad kondycją własnej duszy. Koncert połączy muzykę jak trójki kompozytorów – Michiru Oshimy, Kow Otani i Takeshiego Furukawy. Ta wyjątkowa muzyczna podróż pod przywództwem Roberta Kurdybachy i w wykonaniu Sound Factory Orchestra to rzecz, której żaden fan nie powinien przegapić.

Festiwal zwieńczy w tym roku The Symphony of the Shadows, która zabierze nas do świata skrytobójców, oddając hołd dwóm najpopularniejszym, growym zabójcom – Ezio Auditore z gry Assassin’s Creed II oraz Agentowi 47 z cyklu Hitman. Autorem tych unikalnych soundtracków jest utalentowany Duńczyk Jesper Kyd. Symfonię wykona pełna orkiestra oraz chór Narodowego Forum Muzyki; łącznie ponad 120 muzyków na scenie. Ten niesamowity występ stanowi pochwałę dla obu serii gier, a okazja ku temu jest niemała, gdyż w tym roku mija 10 lat od premiery Assassin’s Creed II oraz 20 lat od powstania pierwszej części serii Hitman.

Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 59 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali.

Karnety na wszystkie koncerty festiwalu wyceniono od 349 zł. W sprzedaży są także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu, a także wstęp na wydarzenia towarzyszące. W celu uzyskania aktualnych informacji warto odwiedzać stronę wydarzenia na Facebooku. Wszystkie rodzaje wejściówek są już dostępne na stronie Ticketmaster oraz w salonach sieci Empik i Media Markt.

źródło: informacje prasowe