Enter the Gungeon czyżby brutalność na Nintendo Switch dopiero nadchodziła?

Enter the Gungeon to zeszłoroczny projekt studia Dodge Roll Games. Ciepło przyjęta przez graczy strzelanka stworzona w pikselowej grafice, w której przemierzamy losowo generowane lochy i zabijamy wszystko co się rusza. Kilka bohaterów do wyboru, setki broni, ciekawe wyzwania i małe elementy rozwoju postaci. Dodatkowo w wersji na Nintendo Switch nie zabraknie lokalnej kooperacji na pojedynczym Joy-Conie.

Równie ciekawa jest firma wydająca Enter the Gungeon – Devolver Digital. Ma ona w swoim portfolio takie hity jak The Talos Principle, Serious Sam, czy mega krwawą serię Hotline Miami. Czy to oznacza konwersję ich gier na przenośną konsolę Nintendo? Mam nadzieję, że tak! Wiele z tych gier tylko zyska będąc dostępnych na Nintendo Switch, z możliwością grania wszędzie gdzie zamarzycie – nawet na krótkiej przerwie pomiędzy obowiązkami.

Enter the Gungeon zadebiutuje na Nintendo Switch w eShopie już 18 grudnia. W cenie bliżej nie określonej w Europie, w Stanach jest to 14.99 zielonych dolarów. No i klasycznie trailer: