Diesel Brothers: Truck Building Simulator z datą premiery

Code Horizon, studio odpowiedzialne za Gold Rush: The Game, ponownie połączyło siły z Discovery Channel, aby tym razem stworzyć gradaptację serialu Diesel Brothers. Widzowie amerykańskiego show wiedzą już czego oczekiwać: czterokołowych monstrów i braterskiej kooperacji podlanej olejem napędowym. Produkcja pozwoli nam bowiem budować pickupy od podstaw, wykonywać zlecenia klientów i walczyć o popularność swojego warsztatu, zupełnie jak robią to bohaterowie serialu.

W Diesel Brothers otrzymamy możliwość wcielenia się we właściciela warsztatu pickupów.

Zaczynając bez większego rozgłosu, rozwiniecie swój interes w pojedynkę lub w trybie multiplayer, który pozwoli na grę jako wybrany bohater serialu. Gra celuje w wierne odtworzenie kariery mechanika pozwalając na:

  • rozebranie samochodu aż do ramy i odbudowanie go z wykorzystaniem dowolnie wybranych części
  • malowanie i nakładanie kalkomanii
  • przeszukiwanie złomowisk w poszukiwaniu tańszych zamienników
  • projektowanie własnego garażu
  • testowanie osiągnięć pickupów na torze testowym i terenowym.

Diesel Brothers: Truck Building Simulator ukaże się w wersji PC na Steam 12 kwietnia 2019 roku.  Wersje konsolowe (Xbox One i PS4) planowane są na koniec 2019 roku.

Założone w 2014, Code Horizon to studio deweloperskie specjalizujące się w symulatorach.

Ich pierwszą pełnoprawną produkcją było Giant Machines 2017, które wyznaczyło kierunek rozwoju firmy na nadchodzące lata. Kolejna gra Code Horizon, Gold Rush: The Game (również oparta na popularnym serialu Discovery), odniosła sukces na Kickstarterze przekraczając wielokrotnie założony cel. Po premierze, Gold Rush stał się jedną z najlepiej sprzedających się polskich gier w 2017 roku.