Diablo III – Nekromanta – wrażenia z bety + Konkurs – Wygraj DLC!

Kapłani Rathmy! Mieliśmy okazję przetestować Nekromantę! Czy warto czekać? Czy jest to dodatek godny Diablo, czy niekoniecznie? Może to jednak skok na kasę? Tutaj udzielimy odpowiedzi na wiele nurtujących pytań — poza ceną, bo tej jeszcze nie znamy!

Czy nekromanta to Nekromanta, czy jakiś wannabe mrocznych sztuk?

Jest to doskonałe pytanie. Czy nekromanta jest godny swego miana, czy jednak to bardziej jakiś „żul spod sklepu, który chciałby wskrzeszać kolegów”? Tutaj muszę pochwalić Blizzard — stanął na wysokości zadania! Grając klasą nekromanty odczuwam satysfakcję oraz czuję, że spełniono moje oczekiwania i wyobrażenia o tej klasie! Nim ktoś rzuci „okrojona wersja z Diablo 2!”, pozwólcie, że powiem wam o tym, jaki on jest w praktyce!

Klątwa, wskrzeszenie to moje marzenie!

Każdy szanujący nekromanta umie posługiwać się klątwami oraz wskrzeszać zmarłych – nie jest inaczej i z naszym protagonistą lub protagonistką. Wszystkie zestawy i umiejętności, są ukierunkowanie głównie na te dwie rzeczy. A jak to wygląda w praktyce? W praktyce zaklinamy wrogów i rozkazujemy naszym nieumarłym sługom na przykład na niezliczone i nieprzerwane ataki na wrogów! Nie ma problemu, by wskrzeszać swe nieumarłe sługi jak nekromanta w Diablo 2, nie ma też problemu, aby wskrzeście na krótki czas masę nieumarłej armii, która zaleje przeciwnika. Nie ma też problemu, by połączyć eksplozję ciał wraz z klątwami by hurtowo i obszarowo czyścić wszystko, co napotkamy na swej drodze! Jednym słowem – nekromanta jest postacią, która dostosuje się do każdego settingu bohaterów, świetnie radzi sobie również solo w zależności od sytuacji bez najmniejszego problemu! Postać jest po prostu uniwersalna, co z kolei rodzi pytanie, czy nie nazbyt uniwersalna?

Chcemy tanka? Nekromanta tworzy golemy. Chcemy dodatkowy DPS? Nekromanta idzie w przywołańce. Chcemy buffy? Więc nekromanta idzie w klątwy. *

* To stwierdzenie jest aktualne na dzień grania bety. Jeżeli cokolwiek się zmieni, wrócimy do tematu.

Kosa pod żebro!

Nowym dodatkiem, jeżeli idzie o uzbrojenie oraz pancerze, są filakteria i kosy. Jest to sprzęt dedykowany dla nekromantów. Same kosy, jak i filakteria są oczywiście sprzętem klasowym. A zaraz padnie pytanie o zestawy, tego pewien jestem! Donoszę więc, że zestawy są klasowe, wspierające konkretne umiejętności. Dla jasności – każdy zestaw wspiera inny zestaw umiejętności i wzmocnień. Mimo wszystko, w moim odczuciu to jednak zbyt mała ilość jak na taką klasę prestiżową.

A co z Lore?

Wbrew obiegowej opinii, istnieje Lore, a nasi towarzysze podczas kampanii reagują na to, co mówi nasz nekromanta. I tutaj pierwszy zgrzyt — odniosłem wrażenie, że dialogi pisane pod nekromantę były oparte na dialogach już istniejących i dopasowane do dodatku. Czyli? Czyli jeżeli ktokolwiek ukończył kampanię i zna te dialogi na pamięć, to tu usłyszy to samo. A szkoda, bo liczyłem na oryginalne wypowiedzi.

A skille?

Te są na razie zmienne. Grając od początku zauważyłem zmianę mechaniki działania skilli. Szkoda je omawiać szczegółowo, gdyż tekst straci na aktualności w momencie kolejnego balansu. Warto powiedzieć ogólnie co najwyżej, że to drugi szaman, ale przedstawiony jako solista albo Buffet. Do tematu naturalnie wrócimy po premierze.

Premiera i czy warto?

Na moment pisania tego tekstu, oficjalna premiera nie została jeszcze dokładnie zapowiedziana, poza szumnym „druga połowa 2017”. Ale czy warto? Moim zdaniem tak! Dlaczego? Bo dodaje klasę, która powinna wejść zamiast krzyżowca do RoS. Bo jest nadzieja na druida. Bo widać, że się postarali.

Na pewno ta klasa będzie rządziła na rankingach w nadchodzących dniach – pytanie tylko jak bardzo?

Konkurs

I tutaj docieramy do najważniejszej kwestii tego tekstu. Dzięki uprzejmości firmy Blizzard Entertainment możecie sami przekonać się o tym, czy nekromanta jest godnym bohaterem wśród nefalemów! To, co musicie zrobić to uzasadnić w komentarzach, dlaczego to akurat WY zasługujecie na ogranie tej postaci. Najlepsza odpowiedź zostanie nagrodzona DLC – zatem spieszcie się nefalemowie, bo Nekromanta czeka!

Zwycięzcą konkursu zostaje:

Prosimy się odezwać na adres info@vg24.pl po odbiór nagrody (Jeżeli w przeciągu 24 godzin nie nastąpi kontakt, wylosujemy kolejną osobę! Wiadomość tutaj, w tym wpisie- więc prosimy śledzić!)