Deep Diving Simulator – recenzja

Deep Diving Simulator to kolejny tytuł spod rąk polskiego studia Jujubee. Pozwala on nam wcielić się w nurka, którego celem będzie ratunek oraz zwiedzenie kolejnych to wodnych zbiorników. Nauczymy się tutaj na co zwracać uwagę pod wodą, o czym pamiętać i na co powinno się uważać.

Podczas naszych podwodnych wypraw mamy możliwość wykonywania wielu różnych czynności.

Głównym zadaniem jest zbieranie przedmiotów pokroju muszelek czy zaginionych skarbów.  Oprócz tego będziemy m.in. leczyć różne rodzaje ryb czy wydobywać podwodne surowce kilofem. Oczywiście, nie wszystko to jest dostępne na samym początku. Gra posiada swój system zdobywania poziomów. Za określoną liczbę punktów doświadczenia (dostawanych za wszelkie interakcje podczas zanurzenia) możemy awansować. Dzięki temu odblokujemy nowe umiejętności, jak i wzmocnimy stare.

Żeby odblokować kolejny poziom, będziemy musieli zdobyć co najmniej połowę przedmiotów dostępnych do zebrania w poprzedniej lokacji. Nie jest to zbyt trudne, a bardzo satysfakcjonujące, ponieważ każda nowa mapa jest piękna oraz unikatowa.

Niestety, przez tę piękność w tytule cierpi optymalizacja. Gra próbuje to maskować wszechobecnym blurem, co mocno rzuca się w oczy. Na szczęście nie uniemożliwia to czerpania przyjemności z rozgrywki.

Fauna i flora jest zdecydowanie czymś, przy czym warto się zatrzymać na dłużej.

Znajdziemy tutaj niezliczoną ilość morskich stworzeń pokroju różnych ryb, żółwi, delfinów, rekinów i wielu innych. Liczba koralowców i innych roślin też jest godna podziwu. Miłośnicy tych klimatów (tacy jak ja) będą się tutaj czuć jak w raju. Widać, że studio Jujubee chciało dać graczom jak najlepszy i najbardziej realistyczny symulator nurka.

Gra oprócz samej rozgrywki ma w sobie bardzo ważne przesłanie. Uświadamia, że wodne środowisko nie jest niezniszczalne i jeśli nie zaczniemy o nie dbać, to niedługo może przestać istnieć. Przez śmiecenie ludzi stworzenia chorują, woda jest coraz bardziej zanieczyszczona, a przez to i cała ziemia cierpi.

Deep Diving Simulator to bardzo przyzwoity symulator podwodnego badacza.

Zmusza gracza do przemyśleń oraz wytyka ludzkie błędy. Pomimo problemów z optymalizacją jest to nadal piękny i żywy tytuł, która zapewnia wiele ciekawych doznań. Dodatkowo można go znaleźć na Steamie za niewygórowaną kwotę 60 złociszy.