CES 2019: My Arcade zaprezentowało kolejne konsole i akcesoria dla fanów retro

Na odbywających się w Las Vegas targach Consumer Electronics Show firma My Arcade zapowiedziała rozszerzenie swojego portfolio produktów o zupełnie nowe urządzenia dla wszystkich retro maniaków.

Dzięki nawiązaniu współpracy z TAITO Corporation będziemy mogli zagrać w takie japońskie klasyki jak Bubble Bobble, Elevator Action, Don Doko Don na urządzeniach Pocket Players i Micro Players.

Została także rozszerzona współpraca z BANDAI NAMCO Entertainment Inc. – na rynku pojawią się nowe konsole Pocket Player – zagramy na nich w Galagę, Dig Dug oraz PAC-Mana.

To jeszcze nie wszystko.

Szerszej publiczności została zaprezentowana konsola Retro Champ, która według zapowiedzi tchnie nowe życie w oryginalne kardridże systemów NES i Famicom. Wyposażona w ekran o przekątnej 7 cali, oraz baterię pozwalającą na 35 godzin zabawy konsola wyposażona została w slot pozwalający umieścić w niej dowolny, oryginalny kardridż NESa lub Famicoma. Żeby tego było mało, konsolę będziecie mogli podłączyć również do telewizora dzięki umieszczonemu w obudowie portowi HDMI.

W sprzedaży również pojawi się widoczny powyżej bezprzewodowy kontroler (będzie sprzedawany osobno). Jak widać na powyższych renderach konsola prezentuje się świetnie, i chętnie zapoznam się z jej możliwościami kiedy tylko trafi do regularnej sprzedaży.

Galeria