Bionik Giganet Adapter – akcesorium dla Switchowych fanatyków rozgrywki sieciowej.

Switch jako konsola „hybrydowa” ma szereg swoich wad, wynikających z unikatowej konstrukcji konsoli. Jedną z nich jest brak możliwości podłączenia RJ45 do konsoli, aby cieszyć się w pełni rozgrywką sieciową. Giganet Adapter od Bionik rozwiązuje ten problem – choć cena, jaką przyjdzie wam zapłacić za tę przyjemność, nie jest niska.

Adapter Bionik Giganet umożliwia połączenie się bezpośrednio przez kabel Ethernet w trybie zadokowanym konsoli.

Montowany jest w doku, obok wejścia na port HDMI. Adapter skonstruowany jest tak, aby w całości mieścić się w doku konsoli, nie zagracając naszej półki pod telewizorem. Jeśli zatem nie macie sygnału domowego Wi-Fi w miejscu, gdzie spoczywa konsolka – może być to rozwiązanie umożliwiające komfortowe granie po sieci. Niestety, przyjdzie wam za ten produkt zapłacić 25 euro.

Instalacja adaptera jest bardzo prosta, wystarczy za jego pomocą wpiąć kabel do doku i skonfigurować sieć w menu konsoli. Sam adapter podłączamy poprzez port USB 3.0.

Czy warto?

Moim zdaniem – wyłącznie, jeśli nie macie innej możliwości podłączenia Switcha do sieci. Gry Nintendo nie wymagają – może z wyjątkiem Smash Bros. Ultimate – świetnego połączenia internetowego i przeciętne domowe Wi-fi, nawet ze słabym zasięgiem lub jakością łącza w pełni wystarcza do grania. Adapter umożliwia korzystanie z łącza Ethernet, negocjując szybkość połączenia do 10/100/1000Mbps.

Urządzenie możecie zakupić na oficjalniej stronie producenta.