Bethesda E3 2018 – podsumowanie konferencji

E3 to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku dla branży growej. Podczas tych kilku dni, u graczy wywoływane są największe emocje – płacz, zgrzytanie zębami, okrzyki radości i smutku. Za sobą mamy już konferencje EA oraz Microsoftu, więc nadeszła pora na Bethesdę.  Już na wstępie dostaliśmy Andrew W. K., który śpiewał i zagrzewał publiczność do pierwszej zapowiedzianej gry.

Rage 2 – dostarczy jeszcze więcej rozwałki, potężnych broni oraz będzie oferował duży otwarty świat. Premiera wiosną 2019.

Kolejną zapowiedzią był dodatek do The Elder Scrolls Online pod tytułem Summerset.  Dowiedzieliśmy się również, że w przyszłości dostaniemy dużo więcej zawartości. Dodatek jest już dostępny.

https://www.youtube.com/watch?v=0s8_8qc3RQ8

Następną bardzo wyczekiwaną grą był Doom 2. Na szczęście lub nieszczęście dostaliśmy teaser nowej gry – Doom Eternal. Ma on dostarczyć dwa razy więcej zawartości niż reboot z 2016 roku.

Dostaliśmy także więcej informacji na temat Quake Champions. Dowiedzieliśmy się, że będzie on bardzo przystępny dla początkujących graczy. Dodatkowo, jeśli pobierzesz wersję trial w tym tygodniu (10-17 czerwiec) to zostanie ci ona udostępniona za darmo.

Po roku od premiery, Prey doczekał się darmowego dodatku – Moonrush, który będzie modyfikował rozgrywkę przy każdej „śmierci”.

https://www.youtube.com/watch?v=ySVBHI2OeAg

Następnie zaprezentowano nam Wolfenstein Youngblood, który ma skupiać się na grze w kooperacji. Tym razem nie będziemy kierować znanym wszystkim BJ Blazkowiczem, a jego córkami.

Skyrim doczekał się masy remasterów i portów, lecz nikt się nie spodziewał tego. Skyrim: Very Special Edition. Bethesda robi żarty z żartów o sobie. Za takie coś ode mnie mają duży szacunek.

Fallouta 76 zapowiedziano już na konferencji Microsoftu, lecz dopiero Bethesda pokazała nam fragment rozgrywki. Świat w grze ma być 4 razy większy niż ten w Falloucie 4 i będzie się dział w zachodniej Virginii. Rozgrywka będzie w pełni sieciowa, zawiązywane będą interakcje między graczami. Na szczęście mimo sieciowości będzie można grać samemu – nic nie powinno tego utrudniać. Jednakowoż granie z drużyna jest jak najbardziej zalecane. Dla tych, którzy martwią się o żywotność serwerów Bethesda zapewnia wieloletnie wsparcie. Gra zadebiutuje 14 listopada tego roku.

Mimo, iż wiedzieliśmy o tym wcześniej, to warto wspomnieć o Fallout Shelter.  Będzie on bezpłatny w wersjach na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch, które już dzisiaj zostaną udostępnione.

Zapowiedziano również mobilną odsłonę The Elder Scrolls: Blades.

Wydawało się, że Bethesda już niczym nie zaskoczy. A jednak niespodziewanie dostaliśmy enigmatyczny teaser nowej gry – Starfield.

Na sam koniec przygotowano bombę. Na coś na co każdy czekał (i czeka nadal), czyli The Elder Scrolls: VI. Niestety nie znamy na razie żadnych szczegółów.