Bard’s Tale IV – niecodzienna akcja crowdfundingowa

Brian Fargo to z pewnością jeden z najbardziej znaczących ludzi w świecie gier RPG. Tym razem chce zrewolucjonizować ideę crowdfundingu. To my zadecydujemy ile kosztować będzie najnowsze dziecko Briana.

Już 18 września zadebiutuje Bard’s Tale IV: Barrows Deep. Jest to trzecia kickstarterowa produkcja studia inXile, ale pierwsza, która pozwoli nam graczom, zdecydować o premierowej cenie. Wszystko ma się odbyć poprzez dodawanie gry do listy życzeń na GoG oraz Steam. Im więcej graczy wykona tą akcję, tym lepsze bonusy zostaną odblokowane.

Dla niewtajemniczonych Bard’s Tale to dungeon crawler z krwi i kości. Znajdziecie tutaj łamigłówki wyciskające z waszego mózgu siódme poty, turową i taktyczną walkę, która sprawdzi jak sobie radzicie w stresujących sytuacjach oraz mroczny i niebezpieczny świat, który już czeka, aby ugryźć was w tyłek kiedy nie będziecie się tego spodziewać. Całość ma starczyć na 35 godzin zabawy i być w pełni spolszczona.

No dobra, ale co dostaniemy w zamian za wrzucenie gry na listę życzeń? Jeśli zrobi to 100 tysięcy graczy to dostaniemy pochodnię z Darkest Dungeon. Mówicie, że niedużo? Ale już przy 300 tysiącach ludzi cena gry zostanie obniżona o 5$. Celem ostatecznym jest wciągnięcie gry na 500 tysięcy list życzeń. Cena zostanie wtedy obniżona o pełne 10$ (z 40$ do 30$). Dodatkowo dostaniemy też DLC, które pozwoli nam zawitać do krainy krasnoludów.

Ale uwaga! Jeśli co najmniej 30 tysięcy Polaków doda grę do swojej listy, to twórcy dodadzą specjalny przedmiot dedykowany naszej nacji. Złota Cebula to potężny klejnot, który sprawi, że kupcy będą chętniej obniżać ceny i oferować różne promocje. Do dzieła zatem rodacy. Pokażcie, że siła cebuli w was drzemie!