911 Operator już na Kickstarterze!

Najlepsza gra Indie na Digital Dragons – to bardzo dobry początek dla 911 Operator – gry, której faktyczna produkcja dopiero się zaczyna. Warszawskie Jutsu Games potrzebuje 30 tysięcy złotych, aby ich gra ujrzała światło dzienne.

Co takiego szczególnego jest w 911 Operator? Wcielamy się w niej w pracownika dyspozytorni i stanowimy łącznik między ofiarami wypadków, a służbami ratowniczymi. To od nas zależy jak przeprowadzimy rozmowę i czy zdecydujemy się wysłać ratowników czy też zbagatelizować sprawę. Nie mamy pewności czy za kilka minut nie wydarzy się większy wypadek gdzie będziemy zmuszeni skierować większość jednostek.

Jednak kampania będzie miała ograniczoną liczbę misji, ale to nie problem dla twórców. Dzięki OpenStreet Maps dostajemy możliwość rozgrywki w dowolnym mieście: Nowy Jork, Londyn, Warszawa czy też Łódź. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w ratowaniu zdrowia i życia w rodzinnym mieście czy też miejscu zamieszkania.

Premiera została wyznaczona na listopad tego roku, a grę dostaniemy za wsparcie twórców na Kickstarterze kwotą 9$. Dodatkowymi progami kampanii są między innymi dodatkowe misje w kampanii, tryb multiplayer oraz wersja VR dla posiadaczy Oculusa. Kampanię można wesprzeć tutaj, a poniżej znajduje się trailer produkcji:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=LyNJEkRImmo]