Wyjątkowe wydarzenie wspierające grające kobiety z okazji Netflixowej premiery filmu The Old Guard!

Wiele osób nadal uważa, że świat gamingu jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Najnowsze badania pokazują jednak, że 47 procent polskiej społeczności graczy stanowią kobiety, a co czwarta kobieta jest fanką esportu. Oprócz tego aż 20% streamów na Twitchu prowadzą influencerki gamingowe.

The Old Guard to nie tylko film pełen akcji, ale także silny przekaz dotyczący kobiet. Andy, główna bohaterka grana przez Charlize Theron jest dowódczynią nieśmiertelnej drużyny, prawdziwą liderką z niezwykle silną osobowością. Nawiązując do najnowszej produkcji, a także do stale rosnącej reprezentacji kobiet w świecie gamingu, Netflix stworzył platformę, która ma zapewnić grającym kobietom większą widoczność i nadać pozytywny przekaz wewnątrz społeczności.

Old Guard Game Night – “when we play together, we all win”.

W niecodziennym wydarzeniu, naprzeciwko siebie staną dwa zespoły, prowadzone przez popularne streamerki gamingowe. Drużyny rywalizować będą w trzech najpopularniejszych tytułach w Polsce, czyli Counter Strike: Global Offensive, Fortnite i Valorant. Zespoły będą się składać z trzech przedstawicielek polskiej sceny gamingowej i jednego influencera. W drużynie A wspólnie zagrają: Dżejdżejka, Nieuczesana, AL3XANDRAS i Gimper, z kolei szeregi drużyny B zasilą: Veneea, Kasix, Brunecia i TaZ.

Do piątkowej rozgrywki, będą mogli również dołączyć obserwujący.

Każdy z zawodników będzie potrzebować chwili oddechu w trakcie wielogodzinnej rozgrywki, nie oznacza to jednak przerwania pojedynku! Właśnie wtedy do drużyny dołączy wylosowana wcześniej osoba.

Każdy z zaangażowanych influencerów, 13 lipca opublikował post informujący o mechanice The Old Guard Game Night na swoim Facebooku. Pod postem, w sekcji komentarzy znalazło się pytanie: Która postać z filmu The Old Guard powinna znaleźć się w Twojej drużynie i dlaczego? Docelowo zostało wybranych 20 najbardziej kreatywnych komentarzy. Ich autorzy zagrają jeden mecz w wybranej przez siebie drużynie.