Gaijin Entertainment ogłasza plany obniżenia kategorii wiekowej swoje wojskowej gry War Thunder do 4+, aby przyciągnąć miliony nowych graczy. Trwają już prace nad całkowicie nową stroną wizualną gry i modelem fizyki. Ma to sprawić, że przyszli czołgiści, piloci i kapitanowie marynarki wojennej będą czuli się w War Thunder komfortowo.

Nowy styl jest nie tylko kluczową częścią strategii ekspansji w kierunku młodszych graczy, ale także sposobnością na wprowadzenie gry na platformy mobilne. Testy nowej wersji War Thunder rozpoczną się już na początku kwietnia i będą miały formę specjalnego wydarzenia zatytułowanego Tailspin.

Potyczki w ramach Tailspin będą rozgrywane na niebie nad zatoką Cape Somerset, gdzie konkurujące ze sobą klany z Republiki Powietrznych Piratów walczą o kontrolę nad magicznymi skałami.

Gracze wcielą się w jednego ze śmiałych powietrznych korsarzy, a do ich dyspozycji będzie cały arsenał kolorowych samolotów. Śmiałkowie rozpoczną zmagania od małych myśliwców z kilkoma karabinami maszynowymi, aby wkrótce stawić czoła dużym trójpłatowcom i wielkim powietrznym fortecom. W grze jest dostępne całe drzewko technologiczne pirackich sterowców, zarówno tych budowanych lokalnie, jak i importowanych z odległych krain: Nimble, Windscreech, Bumblebee, Hornet, Red Goose, Tornado, Panther i Sly Duck.

Najlepsi gracze zostaną nagrodzeni tytułem „Air Pirate”, a ich opinie zostaną wykorzystane do dostosowania naziemnych i morskich bitew War Thunder do nowego stylu wizualnego.