W co grać na studiach zamiast się uczyć? 10 gier na 10 kierunków

Zbliżający się nowy rok akademicki to dobra okazja, aby zakupić laptopa, który przyda się nie tylko do zapisywania notatek z wykładów. Od nauki trzeba też jednak czasami odpocząć, a co może być lepszą przerwą niż granie? Przygotowaliśmy więc dla niektórych kierunków studiów listę podręczników gier, które pomogą w przygotowaniu się do przyszłego zawodu.

Sam wybór odpowiedniego sprzętu może wydawać się trudny. Producenci prześcigają się w nowinkach technologicznych, chcąc zaoferować jak najlepszy sprzęt za jak najprzyjemniejszą cenę.

Wśród dostępnych na rynku laptopów warto zwrócić uwagę na Lenovo Legion Y540.

Dzięki karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 2060 bez problemów uruchomimy każdą grę. Dodatkowo obraz będzie robił świetne wrażenie dzięki 15,6 lub 17 calowemu wyświetlaczowi wyposażonemu w matrycę IPS 144Hz o rozdzielczości Full HD. Procesor i7-8750H 7. generacji w połączeniu z dyskiem SSD 512GB zapewni szybkie i komfortowe korzystanie z urządzenia. Bateria ma wytrzymać do 5 godzin, co w spokoju wystarczy na notowanie na wykładach granie w momencie braku dostępności prądu. Również i temperatura nie będzie problemem, a to dzięki technologii Legion Coldfront, która dostosowuje się z chłodzeniem do temperatur podzespołów.

Warto też wspomnieć o programie Lenovo Premium Care, dzięki któremu nie będziemy musieli przejmować się, co się stanie, gdy coś w laptopie zacznie szwankować. Program ten gwarantuje naprawę w ciągu maksymalnie pięciu dni, a w wypadku przekroczenia tego czasu właściciel otrzyma pełny zwrot kosztów.

Zabierzmy się więc za wykaz gier polecany przez ministerstwo edukacji growej.

Medycyna? Two Point Hospital

Studia medyczne to ciężki i odpowiedzialny kierunek. Dlatego też tym studentom polecamy Two Point Hospital. Ta świetnie oceniana produkcja nauczy przyszłych lekarzy dbania o pacjentów, a także da przedsmak tego, jak będzie wyglądała ich praca w naszych szpitalach. Możliwość analizy chorób to na pewno dobra wymówka, aby zrobić sobie przerwę od chociażby wkuwania tych wszystkich łacińskich nazw w anatomii człowieka.

Dla studentów informatyki polecamy Game Dev Tycoon

Projektowanie gier wymaga zadbania o wiele aspektów podczas produkcji. Game Dev Tycoon pozwala naszym studentom na zapoznanie się z cyklem produkcyjnym gier. Stwórz swoje studio, zatrudniaj pracowników i projektuj gry, które osiągną wielkie sukcesy. Na pewno brzmi to ciekawiej niż walka ze statystyką matematyczną.

Jeśli studiujesz prawo, zainteresuj się We, The Revolution

Kolejny z kierunków studiów, który cechuje się ogromną odpowiedzialnością. Sprawy sądowe zadecydują o życiu wielu obywateli, więc chyba zgodzimy się z tym, że najważniejsze w sądzie będzie doświadczenie. Z pomocą przychodzi We, The Revolution, w którym to gracz wciela się w sędziego Trybunału Rewolucyjnego. Analiza dowodów, wysłuchiwanie obu stron konfliktu to jest właśnie to, co przyda się osobom chętnym na właśnie to stanowisko. Pewnie brzmi lepiej niż wkuwanie prawa rzymskiego.

Dla studentów historii polecamy Asasssin’s Creed Odyssey

Co będzie ciekawsze? Czytanie w podręczniku o historii Starożytnej Grecji czy odwiedzenie tego miejsca w grze dbającej o historyczne szczegóły? Dla mnie druga opcja jest ciekawsza. Ubisoftowi trzeba przyznać, że kulturowe i geograficzne szczegóły przenosi do gier z jak największą dbałością. Po co więc mamy lecieć do Grecji zobaczyć te tereny, skoro możemy je zwiedzić na naszym laptopie? Warto też wspomnieć, że poza Grecją możliwe będzie odwiedzenie innych państw. Polecamy również Starożytny Egipt (Origins), Paryż z czasów rewolucji francuskiej (Unity) oraz Karaiby (Black Flag).

Dla studentów japonistyki polecamy Sekiro: Shadows Die Twice

To, co najbardziej urzekło mnie w Sekiro to właśnie klimat. Japoński dubbing oraz dbałość o detale powodują, że jest to dla mnie jedna z lepszych gier pod względem przedstawienia Japonii. Gdy dodamy do tego bardzo wymagający i satysfakcjonujący gameplay to otrzymamy idealną grę na odejście od nauki katakany. Jedna z lepszych gier tego roku, a więc jak najbardziej polecamy.

Dla studentów automatyki oraz robotyki polecamy Kerbal Space Program

Kerbale to produkcja specyficzna. Budowa statku wymaga dokładnego przemyślenia i wzięcia pod uwagę wielu zmiennych. Dokładnie tak jak projektowanie maszyn, z którym mają do czynienia studenci tych kierunków. Znajomość praw fizycznych sporo pomoże graczom, a kto wie. Może nawet dzięki Kerbalom ktoś zainteresuje się kosmonautyką?

Dla studentów z AWF polecamy Football Manager 2020

Football Manager to kolejna gra, która wymaga intensywnego myślenia. Planowanie treningów, wymyślanie taktyki oraz dbanie o skład to rzeczy, które powinien brać pod uwagę każdy chcący poprowadzić kiedyś zespół, nawet niekoniecznie w piłce nożnej. Dla mnie osobiście Football Managery to najciekawsze piłkarskie gry, które wciągają mnie na długie godziny. Idealnie, aby sobie odpalić w przerwie od nauki i zapomnieć o zbliżającym się egzaminie.

Dla studentów leśnictwa polecamy Firewatch

Studenci leśnictwa życie będą spędzać w lesie. Firewatch jest więc idealnym wprowadzeniem do klimatu, z jakim spotkają się przyszli leśnicy. Dbanie o naturę, życie w obecności zwierząt, znajomość terenu. To wszystko znajdziemy w Firewatch. Przygoda ta na pewno będzie ciekawsza niż nauka o budowie anatomicznej roślin.

Dla studentów rolnictwa polecamy Stardew Valley

Rolnicy to bardzo ważny zawód. Dbają oni o świeże i zdrowe jedzenie. Jest to jednak długi proces, w którym należy zadbać o wiele elementów. Stardew Valley daje dobrą namiastkę tego. Ze Stardew Valley dowiemy się, kiedy należy sadzić dane warzywa, a także nauczymy się dobrze planować wydatki i zyski. Nauczymy się również odpowiedzialności za zbiory oraz poznamy przedsmak życia na wsi. Myślę, że brzmi ciekawiej niż nauka o nasionach.

Dla studentów zarządzania polecamy Cities Skylines

Cities Skylines to gra, w której odpowiednie planowanie jest kluczem do sukcesu. Dlatego też już od pierwszych minut rozgrywki należy dokładnie przemyśleć następne ruchy i nakreślić sobie plan rozwoju miasta. Dobre zarządzanie zasobami, przemyślenie ruchów oraz umiejętność szybkiego reagowania to cechy pożądane u wszystkich studentów zarządzania i administracji.

Materiał powstał we współpracy z marką Lenovo.