Utknąłeś na opuszczonym transportowcu i poluje na ciebie przerażający drapieżnik o swoistych umiejętnościach i zaplanowanej strategii działania. Na całe szczęście ma też swoje słabe strony. Bądź od niego mądrzejszy i przedrzyj się na wolność przez zniszczone, proceduralnie generowane korytarze. Ale pamiętaj, że śmierć jest nieodwracalna. Gdy zginiesz, będziesz musiał zacząć od nowa.

Czy przetrwasz spotkanie z Monstrum?

Doceniony na całym świecie horror Monstrum jest już dostępny cyfrowo dla posiadaczy Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xboksa One. Wydanie pudełkowe pojawi się w późniejszym terminie, ze względu na trwającą pandemię. Twórcy ze studia Junkfish stworzyli wysoko oceniany, niezależny hit, który po kilku latach od premiery stał się już kultowy w kręgach miłośników horroru.

W Monstrum gracze muszą wydostać się z rozbitego statku towarowego i przy okazji umknąć z życiem przerażającej istocie, która wydostała się podczas katastrofy.

Układ pomieszczeń podczas rozgrywki jest proceduralnie generowany, więc każde podejście do gry dostarczy odbiorcy zupełnie nowych wrażeń. Każda wizyta na statku zmrozi krew w żyłach – inteligentna bestia aktywnie szuka swoich przyszłych ofiar na pokładzie. Nigdy nie można czuć się bezpiecznym. Każdy z trzech dostępnych Monstrów zachowuje się unikatowo – obserwuj poczynania potwora, dostosuj się do sytuacji i przewiduj kolejne kroki. Użyj sprytu i skorzystaj z różnorodnych przedmiotów znajdujących się na statku, aby oszukać polującą istotę lub uzyskać dostęp do nowych miejsc.