Spokojne dotychczas królestwo dotyka klątwa wiecznej nocy.

Sprawcą – sam Diabeł. Słońce ma już nigdy nie wstać nad krainą ludzi. Ci, co zrozumiałe, nie chcą się z tym pogodzić, proszą o pomoc Czarodzieja. Ten powołuje do życia wojska, które wysyła do walki z Diabłem.

Diabeł jest jednak nie w ciemię bity.

Przyzywa duszę Jacka, dyniowego lorda. To nie byle jaki dyniowy lord, jak się okazuje. Morderczy i okrutny, z jedną tylko myślą w głowie: dopaść Czarodzieja, by ten nie mógł już pomagać ludziom.

Pumpkin Jack to ciekawie zapowiadająca się trójwymiarowa gra akcji. Platformówka, trochę hack ‘n’ slash. Gracz wciela się w rolę Jacka właśnie – staje więc po tej złej stronie. I zajmie się głównie destrukcją!

Gra nie ma jeszcze określonej daty premiery.

Majaczy coś na koniec 2020, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Dostępne jest już za to kilkudziesięciominutowe demo. Około 20 minut rozgrywki, przyjemnego skakania po pudłach, platformach i mordowania wrogich zastępów. W demie głównie szkieletów – z tymi Pumpkin Jack może poradzić sobie na dwa sposoby. Atak wręcz, za pomocą łopaty, czy później zdobytego topora – albo atak na odległość, w tym Jackowie pomagają kruki. Tak, kruki. Siedzi taki na ramieniu i nie waha się dziobać.

W życiu bym nie podejrzewał, że Pumpkin Jack może być tworzony przez jednego człowieka.

A tak rzeczywiście jest! Gra wygląda porządnie, powiedziałbym pewnie to samo, gdybym o rozmiarze ekipy wcześniej nie wiedział. Halloweenowy klimat, całkiem przyjemnie zbudowany świat (choć bez wodotrysków i większych efektów, ot naprawdę przyzwoicie jak na produkcję niezależną), no i oryginalny pomysł.

Zobaczymy co z tego będzie przy premierze, trudno więcej wyrokować po zagraniu w samo demo.

Ja będę czekał! Po więcej informacji zajrzyjcie na oficjalną stronę gry. Demo pobierzecie zaś ze Steama.


Krótki przegląd niezależny to cykl, w którym będziemy dzielić się z wami, naszym zdaniem, najbardziej interesującymi grami niezależnymi. Nie narzucamy sobie ograniczeń, nie muszą to być gry PCtowe, nie muszą to być gry świeżo wydane – ich wspólnym mianownikiem ma być niezależność.

W poprzednim odcinkach: