4 dni, tyle dokładnie zostało do końca kickstarterowej zbiórki dotyczącej tytułu Gamedec. Do tej pory jej autorzy mają prawo być całkowicie zadowoleni, z tego, jak społeczność przyjęła ich projekt. 4090 wspierających i ponad 140 tys. dolarów to być może tylko suche liczby, jednak pokazują one, to jak mocno gracze zaufali twórcom i ich wizji tego projektu. Udało się im zrealizować nie tylko podstawowy cel zbiórki, ale i kolejne. Obecnie blisko jest osiągnięcia progu 170 tys. dolarów, który zapewniłby częściowe udźwiękowienie postaci pobocznych. Czy to się uda? Nawet jeśli nie, to zdecydowanie warto zapamiętać ten tytuł, za który odpowiedzialna jest katowicka grupa Anshar Studios.

Kilka zdań o Gamedec

Gamedec to klasyczna produkcja z gatunku RPG. Wcielamy się w niej detektywa pracującego w Warszawie w XXII wieku, w świecie gdzie życie wirtualne miesza się z rzeczywistością, jednak problemy ludzi nadal pozostają podobne. Czym są one powodowane, zazdrością, lenistwem, pożądaniem czy dumą? Będziemy musieli dojść do tego wszystkiego w pojedynkę, nieraz podejmując trudne decyzje, a następnie mierzyć się z ich konsekwencjami. By dojść do końca sprawy i jednego z wielu zakończeń, jakie przygotowali dla nas twórcy, będziemy musieli wykazać się sprytem oraz analizą zebranych przez nas informacji, w tym tych od podejrzanych i świadków. Jednak to wszystko nie będzie takie łatwe. Decyzje, jakie będziemy podejmować w czasie całej gry, znacząco będą wpływać na wygląd świata. Konsekwencje niektórych z nich dostrzeżemy natychmiast, inna wywołają długofalowe efekty. Wszystko to powoduje, że odkrywanie intryg, spisków i podążanie odpowiednim tropem będzie niezwykle trudne.

Moim zdaniem brzmi to niesamowicie zachęcająco i chciałbym by efekt końcowy stanowił, jak najbliższe oddanie wizji twórców. Jeśli się to uda, to być może mamy szansę na kolejny polski hit w świecie gier wideo. Gdybyście chcieli sami wesprzeć zbiórkę lub przeczytać więcej informacji na temat tej produkcji – kliknijcie tutaj.