Komiksy to jeden ze współczesnych symboli popkultury. Kto nie zna Spider-Mana czy Batmana i nie marzył czasem, żeby zostać bohaterem własnego komiksu? Teraz dzięki Fury Unleashed mamy ku temu okazję. Wcielmy się zatem w poszukiwacza przygód i przemierzmy wspólnie strony komiksów, dając popalić różnym maszkarom.

Fury Unleashed to przedstawiciel gatunku rouge-lite.

Oznacza to, że każdy nasz zgon to rozpoczęcie zabawy od nowa. Na szczęście w czasie zabawy zbieramy punkty, za które możemy wzmocnić naszego herosa i powoli ułatwiać sobie zabawę. Drzewko talentów jest dosyć rozległe i pozwala wykupować pasywki w dowolnej kolejności. Mamy tu takie rzeczy jak np. zwiększenie życia czy przyspieszenie reloadu.

Do naszej dyspozycji oddano różne plansze, będące po prostu kolejnymi komiksami.

Mamy tu dżungle, 2 wojnę światową, a nawet polecimy w kosmos. Każdy komiks to oddzielny motyw przewodni, z własnymi przeciwnikami, pułapkami i wyzwaniami. Na naszego bohatera czeka szereg różnym szkarad, a każdej trzeba się nauczyć bowiem atakują zupełnie inaczej. Liczy się więc nie tylko skill, ale też znajomość gry.

Świat gry jest generowany losowo, a my przemierzamy go lokacja po lokacji, które w tym przypadku są kolejnymi ramkami komiksu.

Połączone są ze sobą szeregiem przejść i tak jak w komiksach, nie zawsze „czytamy” je od prawej do lewej. Znaczy to, że musimy szukać przejść, aby dostać się do następnej strony komiksu, a poszczególne plansze to istny labirynt, wypchany po brzegi niebezpieczeństwami. Na naszej drodze oprócz różnorakich niemilców, staną też pułapki i inne wyzwania. Pułapki mogą być przeróżne, od pił tarczowych, ognistych kul, kolcy po lasery. Musimy się mieć ciągle na baczności, bowiem gra szybko staje się tańcem między atakami, a niebezpiecznym środowiskiem.

I właśnie ta dynamika to bardzo ważny punkt produkcji!

Czuć ją świetnie przy poruszaniu się naszej postaci, mamy bowiem do dyspozycji uniki, dashe czy szarże na głowy przeciwników. Miałem jedynie wrażenie, że dynamiki brakuje przy celowaniu, bowiem bardzo często celownik nie nadążał za akcją. Jest to jedyny poważny minus jaki wpadł mi w oko przy tej produkcji.

Oko cieszy natomiast oprawa graficzna, ta bowiem pasuje idealnie do komiksowej stylizacji.

Plansze są ładne, pełne żywych kolorów i pozwalają poczuć klimat komiksów. Złego słowa nie mogę też powiedzieć o muzyce, ta bowiem idealnie komponuje się z produkcją.

Warto wspomnieć, że na planszach czekają na nas różnorodne znajdźki i wyzwania czasowe. Często musimy wykazać się refleksem, przemieszczając się z punktu do punktu czy z jednego końca pomieszczenia w drugi, bez otrzymania obrażeń. Brzmi prosto, jednak zapewniam, że takie nie jest, wymaga bowiem małpiej zwinności i wyczucia.

W grze dostępny jest też tryb kooperacji, który pozwoli przejść grę w dwie osoby. Z pewnością warto się nim zainteresować do wspólnej zabawy ze znajomymi czy np. z tą lepszą połówką.

Fury Unleashed to bardzo dobry przedstawiciel gatunku rouge-lite. Pełny akcji, kolorowy i nie za łatwy.

Do tego motyw komiksu jest oryginalny i pozwala poczuć się jak prawdziwy bohater tego popularnego medium. Ze swojej strony – polecam.

Fury Unleashed - uwolnij komiksową furię!
Plusy
  • Dynamika
  • Komiksy!
  • Wyzwanie
Minusy
  • Celowanie
8ocena