Game Development World Championship to konkurs dla entuzjastów tworzenia gier, który powstał, aby dać im możliwość dotarcia do szerokiej publiczności. Zgłoszenia przyjmowano przez cały rok, a wśród finalistów tej edycji, znalazła się jedna polska gra – Dr Livingstone, I Presume?

Jak zagłosować?

Gra tworzona przez wrocławskie studio Vulpesoft wygrała głosowanie podczas 21. tygodnia Fans Favourites GDWC 2020, co zagwarantowało jej miejsce w finale konkursu. Łącznie do ostatniego etapu Game Development World Championship zakwalifikowały się 32 gry od twórców z całego świata.

Finałowe głosowanie będzie trwać do 1 lutego. Przycisk „Vote!” możecie klikać codziennie. Pełną listę finalistów oraz możliwość wsparcia gry polskiego studia znajdziecie pod tym linkiem.

Dr Livingstone, I Presume? to pierwszoosobowa gra logiczna, która swoim gameplayem nawiązuje do koncepcji escape roomów.

Wcielamy się w niej w Henry’ego Stanleya, który został wysłany do Afryki, by odnaleźć zaginionego dr Davida Livingstone’a. Fabuła gry odnosi się do historycznych postaci i ich słynnego spotkania, podczas którego padły tytułowe słowa. Twórcy postanowili jednak puścić wodzę fantazji i dopisać do niej dodatkowy rozdział. Ten przyjdzie nam poznać w II kwartale bieżącego roku.

Najnowsze informacje dotyczące produkcji oraz możliwość dodania jest do wishlisty znajdziecie na Steamie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie oraz poznać członków zespołu, zapraszamy do odwiedzenia strony projektu Dr Livingstone, I Presume?.

Twórcy opublikowali też zwiastun gry, na którym możemy podejrzeć fragmenty rozgrywki.