Zapraszamy do Wrocławia – XII Dni Fantastyki już 13-15 maja! + KONKURS [Zakończony]

Dni Fantastyki (DeeFy) to obecnie największa i jedyna organizowana nieprzerwanie od tylu lat impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku, a także jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 2000-2500 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających do nas z różnych części kraju. Pierwsze Dni Fantastyki odbyły się jeszcze w erze przedfejsbukowej, w 2004 roku. Od tamtego czasu w trakcie kolejnych 11 odwiedziło nas kilkuset gości: pisarzy, redaktorów czasopism, rysowników, twórców gier, aktorów, reżyserów, artystów z Polski, Europy i USA.

Pełny program tegorocznych DFów znajdziecie tutaj.

Fani gier wideo również nie będą zawiedzeni – specjalnie dla Was wybrałem najciekawsze – moim zdaniem – punkty programu związane z tematyką okołogrową:

pt 19:00 – (Podziemia) Prelekcyjna I – [WARSZTATY] Projektowanie postaci do gier
Opis: W ciągu 70 minut poznamy proces tworzenia postaci do gry wideo. Nauczymy się sami szukać formy wstępnej i dowiemy się jak nie stracić najciekawszych pomysłów dopracowując całość. Zobaczymy prace profesjonalistów oraz poznamy metody szybkiego, efektywnego projektowania. W drugiej części zapraszamy osoby chętne na konsultację swojego portfolio.

sb 12:00 – (I Piętro) Prelekcyjna II (101) – [PANEL] Przyszłość gier komputerowych w Polsce
Opis: Jak się ma polska scena gier wideo, każdy widzi. Firmy produkują coraz lepsze tytuły, wyrabiając sobie niepowtarzalną markę. Czy na tym się skończy? Wątpliwe! Przyjdź i dowiedz się, jakie pomysły na przyszłość mają ci, którzy tworzą gry w naszym kraju.

sb 13:00 – (II Piętro) Prelekcyjna VI (204) – Posthumanizm w grach wideo na przełomie XX i XXI wieku
Opis: Posthumanizm jest koncepcją, która w naukach teoretycznych zdobywa coraz większe zainteresowanie, wynika to ze zmieniającego się krajobrazu technologicznego szeroko definiowanej krajów zachodnich kultury, a także filozoficznych postulatów zwiastujących kres znanego nam człowieczeństwa. Prelekcja podejmie wyżej wymienioną tematykę z perspektywy gier komputerowych takich jak seria Deus Ex, BioShock, SystemShock, Crysis, Halo, Metal Gear Solid czy też SOMA, ostatnia gra ze stajni Frictional Games. Głównym celem wystąpienia będzie omówienie historii koncepcji posthumanistycznych we wspomnianych grach, pokazując, jak medium podejmuje te istotne dla naszej przyszłości tematy.

sb 21:00 – (I Piętro) Prelekcyjna II (101) – VR – kiedy pełna immersja?
Opis: Immersyjność to pełne zanurzenie do świata 3D m.in. dzięki urządzeniom typu Virtual Reality. Jednak urządzenia, które obecnie pojawiają się na rynku, jeszcze na to w pełni nie pozwalają. Czego zatem brakuje? Czy i kiedy uda nam się dostarczyć potrzebnych narzędzi? A może to nadal dalekie science fiction? To tylko niektóre pytania, na jakie będę starał się udzielić odpowiedzi.

sb 21:00 – (III Piętro) Prelekcyjna VIII (302) – Tematy tabu w grach komputerowych
Opis: Tematy tabu to treści, których wygłoszenie na forum publicznym powoduje gwałtowną reakcję ze strony ogółu – wątki zakazane. Jednak gry komputerowe próbują przełamywać te zasady, sprawiając, że tematy kiedyś zabronione, dzisiaj są na porządku dziennym. Podczas prelekcji prześledzimy sobie tematy tabu pojawiające się w grach komputerowych od czasów ich powstania oraz spróbujemy zastanowić się nad pytaniem, gdzie leży granica. Na prelekcję zapraszają Polskie Gry Wideo (www.polskiegrywideo.pl).

nd 12:00 – (Podziemia) Prelekcyjna I – Historia lokalizacji gier komputerowych w Polsce
Opis: Obecnie zdecydowana większość gier dostępnych na naszym rynku jest zlokalizowana, przetłumaczona, dostosowana do polskiego odbiorcy. Jednak nie zawsze tak było. Podczas tego wykładu postaram się przybliżyć historię tłumaczeń gier od roku 1986, aż do początków XXI wieku, a także pokazać, jak wyglądał ten proces kiedyś, a jak teraz.
 

Przygotowaliśmy dla Was konkurs w którym możecie wygrać jedno podwójne zaproszenie na imprezę.

Aby wygrać wejściówkę wypełnij poniższy formularz i odpowiedz na pytanie konkursowe. Losowanie zwycięzcy odbędzie się w środę, 4go maja o godzinie 20.00. 

Aktualizacja 04.05.2016
Konkurs zakończony. Ze zwycięzcą skontaktuje się drogą mailową.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs trwa od 29.04.2016 do 04.05.2016 do godziny 19.59. Losowanie nagrody odbędzie się 04.05.2016 o godzinie 20.00.
2. Dozwolone jest jedynie jedno zgłoszenie konkursowe na osobę, gospodarstwo domowe, adres e-mail, adres IP. W przypadku kilku zgłoszeń z jednego adresu IP w losowaniu weźmie udział tylko PIERWSZE nadesłane z tego adresu zgłoszenie.
3. Każdy z uczestników konkursu może wygrać tylko jedną nagrodę.
4. Zgłoszenie musi zawierać poprawną odpowiedź, imię oraz kontaktowy adres email.
5. Nagrody zostaną rozlosowane wśród tych osób, które nadeślą zgłoszenia zawierające w/w dane przed upływem czasu trwania konkursu.
6. Nagrody nie podlegają wymianie na inne tytuły lub gotówkę.
7. Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o tym fakcie drogą mailową.
8. Wysyłając zgłoszenie konkursowe akceptujesz powyższy regulamin.